Okolice Ustrzyk Dolnych kuszą malowniczością oraz doskonałymi warunkami do wypoczynku. Jakimi atrakcjami mogą nas tu oczarować Bieszczady? Na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tej części kraju?

Z wizytą w Ustrzykach Dolnych

Ustrzyki Dolne mają się czym pochwalić, a pobyt na terenie tego miasta każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Jakie atrakcje zasługują tu na wyróżnienie? Nie brak w Ustrzykach Dolnych ciekawych zabytków sakralnych, które przypominają nam o wielokulturowości tego miasta. Dawna synagoga służy obecnie jako biblioteka, nie brak też w tym mieście cerkwi oraz kościołów katolickich. Ustrzyki Dolne znane są też z ciekawych placówek muzealnych, dzięki którym można lepiej poznać Bieszczady i ich dzieje. Warto zajrzeć do Muzeum Młynarstwa i Wsi, warto też zwiedzić Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Dzięki temu można się lepiej przygotować do wycieczki po bieszczadzkich szlakach oraz zdobyć wiele cennych wiadomości na temat tej części kraju.

Co warto zobaczyć w rejonie tego miasta?

Kto znajdzie tanie noclegi w Ustrzykach Dolnych, ten będzie mógł przeznaczyć więcej czasu na odkrywanie okolicznych atrakcji. Jest ich sporo, zatem na nudę nikt tu nie będzie mógł narzekać. Gdzie warto się wybrać? Z pewnością warto odwiedzić pobliskie sanktuarium maryjne w Jasienu. Nie brak też w rejonie Ustrzyk dolnych miejscowości, w których zachowały się zabytkowe cerkwie. W Jałowem, w Hoszowie oraz w Ustianowej Górnej można się spotkać właśnie z takimi skarbami architektury sakralnej. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się jednak cerkiew w Równi, która zachwyca swą harmonijną bryłą oraz charakterystycznymi kopułami.

Kto chce lepiej poznać Bieszczady, ten koniecznie powinien odwiedzić Ustrzyki Dolne. W tym mieście nudzić się nie można, a malownicza okolica sprawia, że każdy z nas może tu w przyjemny i pożyteczny sposób spędzać wolny czas.