Wypoczynek w rejonie Baligrodu może się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. To wspaniała miejscowość to idealny cel podróży dla tych, którzy uwielbiają Bieszczady. Wczasy w rejonie Baligrodu mogą się też okazać idealną propozycją dla tych osób, które uwielbiają wędrować śladami historii. Co koniecznie trzeba tutaj zobaczyć?

Baligród może się pochwalić pięknym położeniem. Tu, w dolinie rzeki Hoczewki, nikt na brak pięknych widoków nie będzie mógł narzekać. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi w rejonie Baligrodu można znaleźć bez problemów. Czekaja tu również wspaniałe atrakcje oraz zabytki, dzięki którym każdy z nas może lepiej poznać Bieszczady i ich dzieje.

Założony w XVII wieku Baligród posiadał niegdyś prawa miejskie. Przypomina o tym układ urbanistyczny tej miejscowości. O długich dziejach Baligrodu przypomina też szereg ciekawych zabytków. Obiektem najsłynniejszym jest potężny czołg, który zdobi tutejszy rynek. To cenna pamiątka z czasów II wojny światowej, która tu, w Bieszczadach, miała wyjątkowo burzliwy przebieg. Z zabytkowych budowli, którym warto poświęcić swój czas, wyróżnia się miejscowy kościół parafialny. Wzniesiony pod koniec XIX wieku, może oczarować swą formą oraz ciekawym wyposażeniem. Wiele uwagi turyści odwiedzający Baligród poświęcają też miejscowej cerkwi. To interesujący zabytek, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas. Cerkiew Zaśnięcia Matki Boskiej powstała w I połowie XIX wieku. Zniszczona w 1947 roku, dziś – po gruntownym remoncie – znów cieszy oczy zwiedzających.

Baligród to piękna miejscowość, którą z pewnością warto odwiedzić. To dobry punkt wypadowy dla turystów, którzy chcą lepiej poznać Bieszczady, a jednocześnie – bardzo ważny punkt w programie historycznej wycieczki po tej części kraju.