To jest bardzo dobry rok dla Bieszczad, a bardziej – dla samych turystów, na których to w tym urokliwym regionie czeka jeszcze większa ilość atrakcji. Przed kilkoma miesiącami nastąpiło otwarcie dawno wyczekiwanej Kolejki Gondolowej w Solinie, która to cieszy się ogromną popularnością. Kolejną, równie, a nawet ciekawszą atrakcją jest Chatka Puchatka – jedno z najpopularniejszych schronisk w całych Bieszczadach, które to jednak od nieco ponad dwóch lat pozostaje nieczynne. Wszystko ze względu na remont i przebudowę, jak się jednak okazuje – wkrótce nastąpi otwarcie tego przybytku.

Prace opóźniły się.

Planowane otwarcie Chatki Puchatka w Bieszczadach miało nastąpić już w październiku zeszłego roku. Tak się jednak nie stało, a wszystkiemu winna jest nie tylko pandemia, lecz pewne problemy, z którymi należało się zmagać. W trakcie prac odkryte zostało wysypisko śmieci, wystąpiła więc konieczność oczyszczenia terenu, a następnie – posegregowania odpadów. Na opóźnienie terminu otwarcia Chatki Puchatka w Bieszczadach wpłynęły także pewne problemy logistyczne, jak mówi sam wykonawca – sporym wyzwaniem był przede wszystkim transport materiałów w miejsce, które znajduje się nieco ponad 1200 metrów nad poziomem morza.

Kiedy nastąpi otwarcie bieszczadzkiej Chatki Puchatka?

Bieszczadzki Park Narodowy zapewnia, że otwarcie Chatki Puchatka ma mieć miejsce jeszcze w sierpniu, a najpóźniej – we wrześniu tego roku. Prace dobiegają już ku końcowi, a teraz wszystko sprowadza się do tego, kiedy uzyskana zostanie zgoda dająca pozwolenie na użytkowanie tegoż to obiektu.

Nowa Chatka Puchatka.

Co zmieni się w Chatce Puchatka? Doprawdy sporo, nie ma co ukrywać, że obiekt ten, będący niegdyś jedną z największych atrakcji turystycznych, lata swojej świetności miał zwyczajnie za sobą. Teraz się to jednak zmieni – w schronisku znajdować się będzie specjalne pomieszczenie dla ratowników GOPR, a z czasem dla turystów zostanie także wydzielona specjalna przestrzeń, na której to będą mogli przenocować.