Wetlina to popularne letnisko, do którego bardzo chętnie zaglądają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Ta miejscowość to świetny punkt wypadowy w Bieszczady, a doskonale rozwinięta baza noclegowa sprawia, że wczasy w jej rejonie można zaplanować bez większych problemów. Na jakie atrakcje warto tutaj zwrócić szczególną uwagę?

Wetlina i jej turystyczny potencjał

Dzieje Wetliny sięgają XVI wieku, a w jej historii bardzo ważną rolę odegrał ród Kmitów. Przez wieki w tej części doliny Wetlinki rozwijało się bojkowskie osadnictwo. Niestety, II wojna światowa, walki z UPA oraz Akcja „Wisła” sprawiły, że po istniejących tu dawniej osadach pozostały tylko nieliczne pamiątki. Powojenna Wetlina stała się za to wspaniałym letniskiem, które doceniono za kameralną atmosferę oraz piękne otoczenie. Faktycznie, wielkim walorem tej miejscowości jest jej położenie w najwyższej części Bieszczadów. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten można urządzać ciekawe wycieczki po malowniczej, pełnej przyrodniczych skarbów okolicy. Jakimi atrakcjami mogą nas tu najmocniej zachwycić Bieszczady?

Co warto zobaczyć w rejonie Wetliny?

Choć w samej Wetlinie nie znajdziemy zabytkowych budowli, osobom spędzającym tutaj wczasy nuda z pewnością nie zagrozi. Nie lada gratką jest tutejszy wodospad, objęty ochroną jako pomnik przyrody. Wielkim walorem tej miejscowości jest również ogromna ilość szlaków pieszych, dzięki którym można planować wycieczki w tak malownicze rejony, jak słynna Połonina Wetlińska. Wetlina będzie też dobrym punktem wypadowym w masyw Rawek, które również mogą oczarować turystów pięknymi widokami. Jedno jest pewne – w tej części Bieszczadów nuda nikomu nie zagrozi, a okoliczne atrakcje każdemu z nas pozwolą spędzić w rejonie Wetliny wyjątkowe wczasy.