Podczas wyjazdu do danego miasta warto wcześniej zorientować się w jego ofercie miejsc wartych uwagi. Zawsze nawet w najmniejszym miasteczku, wsi lub ich bliskiej okolicy znajdzie się coś co okaże się ciekawe i zachwycające dla wyjeżdżających w tamte strony turystów.

Problem z dojazdem do Krosna

Daleka odległość Krosna od województw w środkowej Polsce, nie wspominając o nadmorskich miejscowościach nie napawa zbyt optymistycznie pod względem wybrania się w tamte strony. Warto jednak w jednym roku zaplanować urlop w taki sposób by udało się tutaj dotrzeć. Są to naprawdę malownicze tereny, którymi z powodzeniem można zachwycać się przez wiele dni. Jak w przypadku także innych regionów Polski, na nudę nie można tutaj narzekać, gdyż cały czas znajduje się coś ciekawego, czemu można poświęcić swoją uwagę. Warto podczas pobytu w województwie podkarpackim skusić się na odwiedzenie Krosna i jego bliższych oraz dalszych okolic. Nie będzie czego żałować, gdyż jest tutaj co robić. Osoby w każdym wieku znajdą miejsca, które zachwycą je bez reszty. Będzie to też świetna propozycja ku temu by miło spędzić czas w rodzinnym gronie, przy okazji zacieśniając przyjacielskie więzi.

Krosno – miasto szkła

Krosno słynie przede wszystkim ze szkła, więc na jego terytorium nie mogło zabraknąć miejsc związanych z tych materiałem. Jest możliwość kupienia warsztatów i obejrzenia wystaw typowo w miejscu związanym z tym produktem. Muzeum Podkarpackie w Krośnie nie mogło pominąć także eksponatów, które zostały wykonane właśnie ze szkła. Wspomniane muzeum mieści się bardzo blisko centrum miasta i nie sposób na mnie nie trafić. Znajduje się tuż naprzeciwko Muzeum Rzemiosła w tym mieście, które także jest warte uwagi. W Muzeum Podkarpackim, które zajmuje 4 piętra z kolei można zapatrzeć się na mnogość wystaw, które zachwycają od samego początku.

Muzeum na krośnieńskim rynku

Zlokalizowanie Muzeum Podkarpackiego na miejskim rynku sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Wejście znajduje się nieco w podwórku i właśnie tam możemy zobaczyć główne drzwi, za którymi kryją się wpadające w oko eksponaty usytuowane w tym miejscu. Zwiedzenie całości przez turystę w uśrednieniu zajmuje około godziny i warto zarezerwować sobie na to miejsce warte uwagi odpowiednią ilość czasu. W przypadku chęci zwiedzania muzeum przez grupy zorganizowane istnieje możliwość wynajęcia przewodnika, co korzystnie wpływa na zwiedzanie w większym towarzystwie. Niewątpliwie znajdą się osoby, które będą chciały dowiedzieć się czegoś nowego na temat miejsca w którym się znajdują i oglądanych przez nich eksponatów. Na szczególną uwagę z racji tego, że Krosno jest miastem szkła zasługuje właśnie wystawa poświęcona produktom wykonanym z tego materiału. Można zobaczyć także ekspozycje na temat miejscowych artystów i starych lamp naftowych, których już raczej nikt nie przechowuje w domu. To właśnie w Polsce znajduje się największa kolekcja tych ostatnich. Dawniej lampy naftowe były używane przy operacjach. Sporym zainteresowaniem będzie cieszyła się także kopia prototypu lampy naftowej wykonanej na zlecenie Ignacego Łukasiewicza w 1853 roku we Lwowie.