Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Iwoniczu-Zdroju znajdują się w jednej z miejscowości uzdrowiskowych i tworzą bezpłatny kompleks dla mieszkańców i przyjezdnych.

Miejscowości uzdrowiskowe

Na terenie Polski jest całkiem sporo miejscowości uzdrowiskowych, na które warto skusić się podczas zwiedzania kraju. Cały czas pokutuje przekonanie, że są to miejsca przeznaczone typowo dla kuracjuszy, co już dawno temu przestało być prawdą. Miejscowości lecznicze cieszą się sporym zainteresowaniem osób w różnym wieku i nie ma w tym nic dziwnego, skoro pomagają w poprawie zdrowia u ludzi mniej i bardziej dojrzałych pod względem przeżytych lat. Park Zdrojowy i Pijalnia Wód Mineralnych w Iwoniczu-Zdroju znajdują się stosunkowo blisko Krosna i warto wybrać się do tego kompleksu, by nacieszyć oczy pięknymi widokami, obcować z naturą i skusić się na wodę zdrojową.

Woda z Pijalni Wód

Warto podczas odwiedzania Pijalni Wód w miejscowościach uzdrowiskowych pamiętać o tym, że nie jest to woda, którą można przechowywać całymi miesiącami. Woda zdatna do spożycia jest tylko przez ok. dzień. Nie ma więc sensu robienie wielkich zapasów, gdyż będą to zmarnowane pieniądze. Wody i tak nie uda się wypić, gdyż spożywanie jej po dłuższym okresie czasu wywoła odwrotny skutek do zamierzonego. Iwonicz-Zdrój zachwyca pięknym Parkiem Zdrojowym, w którym w otoczeniu przyrody można spędzić długie godziny, odpoczywać, napawać się pięknymi widokami. W kompleksie nie brakuje także stoisk z pamiątkami, na których można zaopatrzyć się w różne przedmioty w całkiem okazyjnych cenach.