Bieszczady to wyjątkowo urokliwy i unikatowy pod wieloma względami region nie tylko w naszym kraju, lecz także i w Europie. Przez wielu nazywany jest istną ostoją przyrody, a nawet jej ostatnim, tak okazałym bastionem, gdzie schronienie znaleźć mogły liczne gatunki zwierząt i ptaków, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Bieszczady zachwycają pod wieloma względami – od majestatycznych krajobrazów, przepięknych szlaków czy licznych atrakcji. Nie ulega jednak wątpliwościom, że to właśnie przyroda jest czymś, co w szczególności wyróżnia ten region. Jeżeli planujesz podróż w Bieszczady – opowiemy o zwierzętach, które tam żyją.

Ryś.

Ryś to gatunek drapieżnika z rodziny kotowatych. Jego populacja w naszym kraju nie prezentuje się najlepiej, dlatego niezwykle pocieszające jest, że zwierzę to znaleźć mogło tak doskonałe warunki do bytowania i przetrwania właśnie w Bieszczadach. Ryś jest zwierzęciem skrytym i unikającym spotkań z ludźmi, toteż szansę, że ujrzysz go własne oczy – są praktycznie równe zero.

Żbik.

Oprócz rysia, na terenie Bieszczad znaleźć możemy jeszcze jednego drapieżnika z rodziny kotowatych. Choć na pierwszy rzut oka przypominać on może naszego domowego mruczka, niech Cię to nie zmyli. Żbik jest zwierzęciem masywnym i silnym, przynajmniej jak na swoje gabaryty.

Żubr.

Jeżeli o Bieszczadach mowa, to nie może tu oczywiście zabraknąć żubrów, które przez wiele osób uważane są za istny symbol tego regionu. Zwierzęta te imponują swoimi gabarytami, jak majestatycznym wręcz prezencją. Na terenie Bieszczad możemy spotkać je żyjące głównie w wyznaczonych siedliskach.