Bieszczady zachwycają i nie da się temu wręcz zaprzeczyć. W czym więc tkwi ich piękno? Można wymieniać bez końca. Od dzikiej i niczym niezachwianej przyrody, urokliwych krajobrazów, unikalnych i nigdzie indziej niespotykanych gatunków zwierząt po wyjątkową kulturę i bogatą historię. Nie dziwi więc, że Bieszczady corocznie przyciągają do siebie ogromne rzesze turystów z całego kraju, czy nawet zagranicy – a sytuacja ta zmienia się ponadto nawet na lepsze, bowiem w Bieszczadach powstają to coraz nowsze atrakcje. Mowa tu, na przykład, o kolei gondolowej na Solinie – jak się jednak okazuje, pojawi się tam coś równie interesującego. W Bieszczadach powstaje bowiem kolejna atrakcja, która z całą pewnością zachwyci wiele osób – tych najmłodszych, jak i starszych.

Solina – nowa atrakcja już otwarta.

Solina to obowiązkowy wręcz przystanek dla wielu turystów, którzy wizytują w Bieszczadach. Mieści się tam zapora, a w ostatnim czasie powstała również rozsławiona już kolejka gondolowa, za sprawą której mamy okazje podziwiać Bieszczadzkie krajobrazy z lotu ptaka. Jak się jednak okazuje – Polskie Koleje Liniowe nie zamierzają spoczywać na laurach, toteż w Solinie otworzona została kolejna atrakcja turystyczna, tym razem o sporych walorach edukacyjnych. Mowa tutaj o Parku tematycznym Tajemnicza Solina.

Tajemnicza Solina.

W parku tym będziemy mieli okazje zapoznać się z bieszczadzkimi legendami, jak i historią tego regionu. Która, wbrew pozorom, jest doprawdy ciekawa i niezwykle obszerna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Bieszczady niegdyś były o wiele bardziej zaludnione. W regionie tym mieszały się różne kultury. W Tajemniczej Solinie zapoznamy się z najciekawszymi, Bieszczadzkimi legendami – jest to atrakcja, która zaciekawi nie tylko najmłodszych, lecz także i dorosłych.