Bieszczady zachwycają przede wszystkim pod względem krajobrazów, nieocenionego spokoju i bliskości z naturą. Na turystów, którzy pragną odwiedzić ten niezwykle majestatyczny, górski region w Polsce czekać będzie jednak również ogromna ilość atrakcji, co jest wynikiem wielomilionowych inwestycji, jakie prowadzone były na przełomie ostatnich lat. Jakie z nich zostaną już otwarte tego roku?

Kolejka w Solinie.

Kolejka gondolowa w Solinie jest dziełem inwestycji Polskich Kolei Liniowych. Jej budowa została rozpoczęta wiosną 2021 roku, a wszystko wskazuje na to, że jej otwarcie przypadać będzie na lipiec tego roku. Warta ponad 110 milionów złotych inwestycja będzie oferować takie atrakcje, jak przejazd przeszklonymi gondolami kilkadziesiąt metrów nad ziemią, czy podniebna restauracja. Cała trasa przejazdu ma wynosić ponad półtora kilometra, a jej początek znajdować się będzie na stacji Plasza, skąd turyści dostaną się na Górę Jawor.

Chatka Puchatka.

Chatka Puchatka od lat nie wzbudzała większego podziwu – corocznie w turystycznych rankingach lądowała na niechlubnych, ostatnich miejscach. Obiekt zmagał się z wieloma problemami, a swego czasu przestał nawet być schroniskiem, lecz schronem turystycznym. Przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy poczyniono jednak ogromne zmiany, które były wynikiem gruntownego remontu wartego ponad kilka milionów złotych. Nowa Chatka Puchatka została oddana do użytku przed paroma miesiącami, oprócz miejsc dla turystów, w jej wnętrzu znajdują się również pomieszczenia GOPR’u.